Mieszkanie Plus w Gdyni

ul. Puszczyka 2, 3, 4, 5, 6, 7

Osiedle położone w spokojnej okolicy poza centrum, przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki w Gdyni jest częścią ogólnopolskiego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja to 172 komfortowe i funkcjonalne mieszkania, usytuowane w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach o nowoczesnej architekturze. Na terenie osiedla przewidziano 224 miejsca postojowe dla samochodów.

Istotna dla komfortu mieszkańców jest bliskość dwóch osi komunikacyjnych. Linia północ – południe (obwodnica Trójmiasta) zapewnia szybki dojazd do Gdańska (ok. 30 min.) oraz terenów portowych Gdyni. Natomiast linia zachód – wschód (ul. Chwaszczyńska i Wielkopolska) zapewnia dojazd do centrum Gdyni (23 min.) oraz w przeciwnym kierunku na Kaszuby.

Kategorie mieszkań
 • M1
  28,69-35,36 m2
  7 mieszkań
 • M2
  40,73-59,23 m2
  70 mieszkań
 • M3
  60,02-75,61 m2
  72 mieszkania
 • M4
  72,63-89,53 m2
  19 mieszkań
 • M5
  105,92-107,48 m2
  4 mieszkania
Odtwórz wideo

Infrastruktura

W odległości ok. 1 km znajduje się przystanek autobusowy Starochwaszczyńska oraz sklep spożywczy, a w odległości ok. 4 km szkoła, poczta, przychodnia oraz większe sklepy (Tesco, Biedronka).

 • Ikona
  1 km
  Przystanek autobusowy
 • Ikona
  1 km
  Sklep spożywczy
 • Ikona
  3,4 km
  Przychodnia
 • Ikona
  5,8 km
  Kolej
 • Ikona
  4 km
  Szkoła
 • Ikona
  4,3 km
  Poczta
 • Ikona
  3 - 4,5 km
  Centra usługowo-handlowe

Rekreacja

Osiedle zlokalizowane w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, otoczone licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i do nordic walkingu daje mnóstwo przestrzeni do aktywnego spędzania wolnego czasu. Latem można skorzystać z kąpieliska na jeziorze Osowskim, a zimą poszusować na nartach biegowych.

To doskonała i tańsza od rynkowej alternatywa dla zamieszkania w centralnych dzielnicach Gdyni. Otoczenie sprawia, że jest to znakomity wybór dla rodzin z dziećmi. Jednocześnie rozbudowana infrastruktura drogowa, kolejowa i komunikacja miejska gwarantują dogodny dojazd do Trójmiasta.

Dla kogo program Mieszkanie Plus?

Założeniem programu Mieszkanie Plus jest rozszerzenie oferty mieszkań na wynajem w przystępnych cenach, również z możliwością dojścia do własności. Program w szczególny sposób jest skierowany do rodzin, którym sytuacja finansowa uniemożliwia zakup mieszkania, a jednocześnie nie przysługuje im mieszkanie komunalne. O mieszkanie może ubiegać się każda osoba, niezależnie od wieku, która spełni kryteria czynszowe, pozwalające na bieżące i terminowe regulowanie zobowiązań czynszowych.

Ankieta

dotycząca preferowanych warunków mieszkaniowych

Ankieta ma na celu poznanie wstępnych preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkania przy ul. Puszczyka, m.in. w zakresie formy umowy najmu (najem lub najem z dojściem do własności) czy standardu wykończenia. Ankietę można składać do 14 października.

Złóż ankietę

Informacja odnośnie wykończenia mieszkań

Dostępne standardy wykończenia

Pobierz PDF

Kryteria naboru

Podstawowym kryterium naboru jest tzw. zdolność czynszowa. Określa ona możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacenia czynszu za mieszkanie o określonym metrażu. Zdolność czynszowa jest badana w oparciu o dochody netto pomniejszone o wydatki rodziny, uwzględniając również przyszłą umowę najmu. Na zdolność czynszową pozytywnie wpływają świadczenia wynikające m.in. z liczby dzieci w gospodarstwie domowym (Program Rodzina 500+).

Jednocześnie realizując zapisy Ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania, uchwałą Rady Miasta zostały określone kryteria pierwszeństwa naboru. Będą one miały szczególne znaczenie w przypadku, gdy ubiegających się osób będzie więcej niż dostępnych mieszkań. Kryteria pierwszeństwa naboru wejdą w życie w październiku 2018 roku.

Dopłaty do czynszu

Dopłaty do czynszu to kierowane do rodzin wsparcie z budżetu państwa, które umożliwi im obniżenie kosztu najmu mieszkania na rynku komercyjnym. Warunki i wymogi otrzymania wsparcia reguluje uchwalona przez Sejm RP w dniu 20 lipca 2018 roku ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania.

Aby inwestycja była objęta wsparciem, inwestor musi podpisać stosowną umowę z gminą, zaś gmina – określić zasady naboru. Dopłaty do czynszów będą możliwe dzięki udziałowi Miasta Gdyni w programie.

Jak aplikować?

19 października rusza nabór wniosków, od osób zainteresowanych mieszkaniami.

Wniosek będzie można złożyć drogą elektroniczną na niniejszej stronie lub w Punktach Informacyjnych programu Mieszkanie Plus w Gdyni.

Najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie Plus w Gdyni? Jakie warunki trzeba spełniać?

RozwińZwiń

Program jest skierowany do osób, których sytuacja finansowa uniemożliwia zakup mieszkania lub uzyskanie kredytu. O mieszkanie mogą ubiegać się wszyscy, którzy spełniają warunki ustawowe i mogą regularnie płacić czynsz (posiadają zdolność czynszową) za wynajem mieszkania lub wynajem z opcją dojścia do własności. Czytaj więcej

Czym się różni umowa najmu od umowy najmu z dojściem do własności?

RozwińZwiń

W ramach programu Mieszkanie Plus najemcy mogą zdecydować się na zawarcie jednej z umów:a) umowy najmu niezwiązanej z prawem najemcy do nabycia prawa własności mieszkania – tzw. umowa najmu instytucjonalnego na czas oznaczony;b) umowy najmu związanej z prawem najemcy do nabycia prawa własności mieszkania – tzw. umowa najmu instytucjonalnego z dojściem do własności. Czytaj więcej

Ile będzie wynosił czynsz za mieszkanie?

RozwińZwiń

Miesięczne opłaty za mieszkanie składają się z czynszu, opłaty eksploatacyjnej oraz opłaty za media. Zapoznaj się ze szczegółową informacją nt. stawek czynszu. Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do odwiedzenia Punktów Informacyjnych programu Mieszkanie Plus w Gdyni:

 • 1.
  Urząd Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54
  Sala Obsługi Mieszkańców
 • 2.
  Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, ul. Warszawska 67a
  Punkt Obsługi Mieszkańców
 • 3.
  Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, ul. Abrahama 55
  Punkt Obsługi Mieszkańców

Formularz kontaktowy

W związku z zapytaniem dot. programu Mieszkanie Plus w Gdyni przy ul. Puszczyka administratorem Państwa danych osobowych jest MP Inwestycje 3 Sp. z o. o. Prosimy o wskazanie kanału komunikacji, celem przekazywanie informacji o ofercie Programu Mieszkanie Plus:

Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.